April 24, 2019 22:25
Спорт

МЗТ Скопје го совлада Гостивар за осма победа по ред во домашното првенство

Ниту полната сала и големата поддршка што ја добија кошаркарите на Гостивар не им беше доволна да го избегнат поразот од МЗТ Скопје Аеродром кој стигна до осмата победа по ред во Првата лига.

Конечниот резултат од вечерашното дерби во салата „Младост” е 74:61 за аеродромци.

Марко Симоновски и Иве Иванов со по 17 натпревари беа најефикасни во победничкиот тим.

На другите натпревари од 14.коло постигнати се ове резултати:

Работнички – Куманово со 88:79
Вардар – Фени Индустри 70:80,
Кожув – Пелистер 73:68.
Шкупи – Блокотехна 53:102.

Води Работнички со 27 бода, Блокотехна и МЗТ Скопје Аеродром имаат по 26, Фени Индустри 23,…

Нови вести

Зверев: Се наоѓам во дупка

Igor

Хамилтон се надева на подобри перформанси во Азербејџан

Igor

Солскјер го однесе тимот во старата клубска база пред големото градско дерби

Igor