October 17, 2021 18:28
Спорт

МЗТ Скопје Аеродром го вклучи во тимот 15-годишниот Величковски

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром продолжува со заложбите да им даде шанса на талентираните кошаркари, кои треба да бидат светла иднина на актуелниот македонски шампион, откако денеска го официјализираше договорот за стипендирање со 15-годишниот Бојан Величковски.

Талентираниот Величковски, кој потпиша тригодишен стипендиски договор, летово веќе дебитираше за сениорскиот тим на МЗТ Скопје на пријателскиот турнир во Лесковац.

– Величковски е кадетски репрезентативец на Македонија, од кого се очекува многу ако продолжи да работи напорно и посветено како досега, соопшти актуелниот првак.

Website https://animekisa.in: Watch New Dream Hunter Rem: Yume no Kishitachi animekisa Episode Full anime

A Smart Experiment Episode Full

https://animeheaven.pro animeheaven hunter x hunter

Website https://animedao.nl: Watch Dorei-ku The Animation animedao Episode 12 steins gate animedao

Hikingproject: https://www.hikingproject.com/user/201201328/gogo-animebe

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/kissanimemx/