Македонија

Меџити: Го известив Ахмети дека нема да гласам за новата Влада пред две недели

Пратеникот и потпреседател на ДУИ, Изет Меџити пред две недели го информирал лидерот на ДУИ Али Ахмети дека нема да гласа за новата влада предводена од Димитар Ковачевски. Во изјава за весникот ЛАЈМ, Меџити вели дека причините се јавни и дека имаат врска со извршната власт на ДУИ.

„Го информирав лидерот на партијата две недели пред седницата. Аргументите се веќе познати, одамна се јавни и се упатени до извршната власт на ДУИ“, изјави Меџити.
Меџити најави дека наскоро се очекува да започнат и процедурите за конституирање на нови партиски тела.

-За партиските тела се очекува наскоро да заседава Генералниот совет на кој ќе одлучува за динамиката на процесот за конституирање на нови легитимни тела, изјави Изет Меџити за весникот ЛАЈМ.

Веднаш по изборите во 2020 година и формирањето на Владата „Заев 2“, Меџити отворено изрази незадоволство од изборот на претставници на неговата партија во извршната власт.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Boruto: Naruto Next Generations

AniWatch Black Clover

Attack on Titan Final Season Part 2 Episode 1

watch anime online AniWatch Attack on Titan Season 2

AniWatch The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 6