June 16, 2021 15:51
Македонија

Меѓународен ден за прекинување на неказнивоста на злосторствата против новинарите

Меѓународен ден за прекинување на неказнивоста на злосторствата против новинарите

Во Скопје денеска ќе биде одбележан Меѓународниот ден за прекинување на неказнивоста на злосторствата против новинарите. По тој повод ќе биде организиран настан во организација на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Министерството за внатрешни работи и Здружението на новинари на Македонија.

Од страна на организаторите најавени се обраќања на шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Клеменс Која, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и претседателот на ЗНМ, Насер Селмани.

На настанот ќе биде промовиран и прирачник за безбедноста на новинарите за време на настани од визок ризик.

AnimeTV stream anime to tv: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) (https://animetv.cc/m/rez2) Episode 26

GoGoAnime classroom of the elite gogoanime: Naruto: Shippuden Episode 500