September 24, 2021 09:05
Спорт

 Мечка се појави во близина на стадионот пред натпреварот на ЛОИ во софтбол Јапонија – Австралија

Пред мечот во софтбол Јапонија – Австралија на Летните олимписки игри во 2020 година во Токио, во близина на стадионот беше видена мечка.

Полициски службеник го забележал животното на кое набрзо му се изгубила трагата.

Подоцна се покажа дека црна азиска мечка била видена во паркот близу стадионот и претходниот ден. Сите чувари кои работеле во таа област биле испратени во потрага по животното, но мечката не била пронајдена. Чуварите вклучиле гласна музика, организирале и огномет за да го исплашат ѕверот, но залудно.

Појавата на мечки во градовите во Јапонија не е невообичаена. Дивите животни често напаѓаат луѓе. На пример, пред еден месец, кафеава мечка нападна минувач и војник во Сапоро, каде што ќе се одржи маратонот во Токио 2020 година. Двајцата се хоспитализирани со повреди.

Website https://animeflv.uk: Watch The Disastrous Life of Saiki K. animeflv Episode 24 english dubbed anime

Website https://animetv.cc: Watch Di Gi Charat animetv Episode 16 watch anime dub

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Website https://twistmoe.net: Watch Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl twistmoe Episode Full twist moe

Provenexpert: https://www.provenexpert.com/animeflixnl/?mode=preview

Docs google: https://docs.google.com/document/d/1lvCR6cw2GHAvzRSx4rmagWF9kmgvnj7OAYsACFBvsFc