Балкан

Мечка нападна ловец во Словенија

Шеесет и тригодишен ловџија е повреден денеска при напад на мечка кај Постојна во Словенија.

Ловецот се здобил со скршеница на раката, повреда на реброто и неколку повреди на грбот, пренесува СТА.

Полицијата соопшти дека мажот бил нападнат од женка кафеава мечка со две младенчиња.

Се препорачува претпазливост за туристите кои ја посетуваат областа.

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

My Hero Academia Season 3 Episode 21

anime freaks website AnimeFreak High School DxD

anime stream Hunter x Hunter (2011)

AnimeFreak Naruto (Dub) Episode 214

AnimeFreak Komi Can’t Communicate