October 22, 2021 22:50
Магазин

Мет Дејмон првпат по 25 години пишува филм со Бен Афлек

Мет Дејмон проговори за нов зеднички проект со Бен Афлек за првпат по 25 години, откривајќи дека двајцата напишале сценарио за нов филм.

Мет и Бен, кои всушност се добри пријатели, работеа на сценариото за „Последниот двобој“ (The Last Duel) со Никол Холофсенер, по сценариото што го напишаа заедно oд нивниот револувионерен филм „Добриот Вил Хантинг“ (Good Will Hunting) во 1997 година.

Говорејќи во емисијата „Тунајт шоу“, Мет рече: „Ова е прв филм што сме го напишале за 25 години или нешто повеќе, и пишувавме со една одлична авторка по име Никол Холофсенер. Проектот го гледавме како приказна за перспектива, и затоа Бен и јас напишавме машката, а Никол ја напиша женската перспектива.“

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://wcostream.cc: Watch Fairy Tail Zerø (Dub) wcostream Episode 12 wcostream close enough

https://gogoanime.be gogoanime dragon ball z

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Confengine: https://confengine.com/user/gogoanimelol

Rosalind: http://rosalind.info/users/animeflixnl/