March 3, 2021 22:44
Магазин

Мет Дејмон бара 21 милиони долари за својот имот во Лос Анџелес

Тој е еден од најуспешните актери во Холивуд.

Но, се чини дека Мет Дејмон е подготвен за промена и ја наведе својата палата во Лос Анџелес за продажба.

Ѕвездата (50) бара 21 милион долари за својот имот на „Пацифик палисади“ што го купи во 2012 година за 15 милиони долари.

Имотот се наоѓа зад високи жива ограда на половина хектар, а резиденцијата може да се пофали со простор за живеење од 13.500 квадратни метри.

 

Домот, опишан од агенцијата за недвижнини како тропско уточиште, нуди седум спални соби и 10 бањи, голем надворешен базен и рибник.

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (https://animeplanet.cc/m/mP7g) Episode 13 at AnimePlanet anime planet demon slayer

Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview (https://gogoanime.be/m/0a9G/ep-1) at website https://gogoanime.be. See more gogoanime dororo