July 23, 2021 20:59
Магазин

Метју Пери го продаде луксузниот стан во Лос Анџелес за над 21 милион долари

„Небесниот замок” на комичарот Метју Пери во населбата Сенчури Сити во Лос Анџелес, е продаден за малку повеќе од 21 милион долари. Тоа е најскапата продажба на ваков стан во јужна Калифорнија од 2015 година досега.

Ѕвездата на „Пријатели” издвои 20 милиони долари за станот во 2017 година, а две години подоцна сакаше да го продаде за 35 милиони. Немаше заинтересирани, па ја снижи цената на 27 милиони, 23 милиони, па завчера ја затвори зделката за 21,6 милиони долари.

Просторот опфаќа скоро 864 квадратни метри, со четири тераси со панорамски поглед на градот, планините и океанот. Новиот сопственик ќе ужива и во простории за билјард, за мали кинопроекции и кујна во средината.

Местото има и четири спални соби и седум бањи, двојни плакари и грандиозна дневна соба со камин и стаклен ѕид со поглед нанадвор. За автомобилите предвидени се три покриени паркинг-места.

https://aniwatch.pro watch anime. Watch UFO Senshi Dai Apolon (Dub) Episode Full

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. The Three Musketeers Episode 52

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Bus Gamer Episode 3

KissAnime Hub: https://hub.docker.com/u/kissanimemx