March 2, 2021 18:12
Балкан

Мета со честитка до Бајден: Албанија ќе продолжи да се потпира на стратешкото партнерство со САД

Албанскиот претседател Илир Мета, од свое и од име на албанскиот народ упати честитка до новоизбраниот американски претседател Џо Бајден и заменик претседателката Камила Харис.

Во својата порака, шефот на албанската држава ја нагласува вербата дека односите меѓу двете земји ќе продолжат да се развиваат понатаму и оти заедно ќе ја зајакнуваат трансатлантската и соработка во НАТО.

-Албанија ќе продолжи да се потпира на стратешкото партнерство со САД, како витална гаранција за мирот и стабилноста во нашиот регион и за важните глобални прашања, стои во честитката на Мета.

Изборот на Бајден за 46-ти амеркански претседател, и на Харис за потпретседателка, им го честиташе и шефицата на албанската дипломатија Олта Џачка, генералниот секретар на владејачката Социјалистичка партија и координатор на пратенчката група,Таулант Бала како и лидерот на најголемата опозициска сила, Демократската партија, Љуљзим Баша.

The Quintessential Quintuplets 2 Episode 3 at website https://animeplanet.cc gleipnir anime planet

Watch Hiyokoi Episode Full (https://crunchyrollfree.com/m/W37v/ep-1) at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll free anime