January 24, 2021 07:04
Спорт

Металург ќе му гостува на Тулуз два часа порано поради полицискиот час во Франција

Македонскиот ракоетен претставник во второто по ранг меѓународно клупско натпреварување Лига Европа, скопски Металург денеска отпатува за Франција каде утре ќе го игра мечот од 1. коло во групата против Тулуз.

Поради воведениот поличиски час во Франција, натпреаврот Тулуз – Металург е поместен и ќе почне два часа порано од предвидената сатница, во 18.45 часот, наместо во 20.45  часот.

Причина за воведените посторги мерки во борбата со пандемијата предизвикана од коронавирусот е зголемениот број на заразени лица од вирусот.

Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 11 at AnimePlanet darling in the franxx anime planet

Attack on Titan Season 2 (Dub) (https://animeflix.nl/m/PkDK) Episode 12 at website https://animeflix.nl. See more animeflix plunderer