September 22, 2019 23:30
Спорт

Металург потклекна и пред Нексе

Македонскиот ракометен суперлигаш Металург претрпе и втор пораз на турнирот во Кањижа. Тимот од Автокоманда денеска е поразе нод хрватскиот Нексе (27:29), а вчера потклекна и пред  израелскиот прволигаш Рамат Хашарон.

Металург настапот на турнирот во Кањижа го завршува утре со дуел против српскиот претставник Партизан.

Тренерот Стојановиќ против Нексе не можеше да смета на голманите Дупјачанец и Ѓорѓески, во чие отсуство шансата ја искорсити Мијатовиќ. Македонскиот тим во текот на целиот меч беше рамноправен противник.

.

Нови вести

Вардар победник, Дибиров со критика до публиката

Filip

Солскјер: Во клучните моменти, сè се сврте против Манчестер јунајтед

Filip

Италија последен четвртфиналист на ЕП во одбојка

Filip