February 28, 2020 13:39
Спорт

Металург потклекна и пред Нексе

Македонскиот ракометен суперлигаш Металург претрпе и втор пораз на турнирот во Кањижа. Тимот од Автокоманда денеска е поразе нод хрватскиот Нексе (27:29), а вчера потклекна и пред  израелскиот прволигаш Рамат Хашарон.

Металург настапот на турнирот во Кањижа го завршува утре со дуел против српскиот претставник Партизан.

Тренерот Стојановиќ против Нексе не можеше да смета на голманите Дупјачанец и Ѓорѓески, во чие отсуство шансата ја искорсити Мијатовиќ. Македонскиот тим во текот на целиот меч беше рамноправен противник.

.