October 29, 2020 18:57
Спорт

Металург во полн состав го пречекува швајцарски Криенс

Сите тестови кои ги направи македонскиот ракометен суперлигаш Металург за коронавирус се негативни во пресрет на вечерашниот (20.45 ч.) прв натпреавр од второто коло во Лига на Европа против швајцарската екипа Криенес.

Гостите допатува во Скопје вчера, а во 18.30 го одржа и својот тренинг во СЦ “Јане Сандански“.

Денешната средбата, во СЦ “Јане Сандански“ ќе ја судат Хрватите Матија Губица и Борис Милошевиќ, додека делегат ќе биде нашиот Камер Металари.

Реванш натпреварот е закажан на 29 септември во Цирих.