June 21, 2021 17:31
Спорт

Металург ангажира поранешни француски репрезентативци

Македонскиот ракометен суперлигаш од Автокоманда, Металург во нвоата сезона ќе има ја исполни големата желба на браќата близанци Оливие и Кевин Ниокас, поранешни франџуски репрезентативци на залезот од нивните кариери да заиграат во ист клуб. Искусните 35=годишни ракометари играат на бековските позции и треба да бидата големо засилување за Металург, кој сака да создаде конкурентен тим за да им конкурира во трката за распределба на торифеите на Вардар и Еурофарм Пелистер.

Веста ја објавуваат француските медиуми кои тврдат дека браќата веќе ја прифатиле понудата на Металург, каде ќе пристигнат по препорака на тренерот на лигашот од Автокоманда, Иван Маркоски кој е добро упатен во францускиот ракомет.

Оливие Ниокас сезонава е соиграч на македонскиот селектор-капитен Кире Лазаров во Нант, но поранешниот француски репрезентативец не добива минутажа и ќе мора да си замине, а Кевин е на излезна врата кај тимот на Бенфика.

4Anime hotarubi no mori e 4anime: Watch Don't Toy with Me, Miss Nagatoro Episode 2 (https://4anime.biz/m/ONaK/ep-2)

AnimeTV anime tv dragon ball: Watch Black Clover (Dub) Episode 26