October 26, 2021 20:02
Спорт

Меси од трансферот во ПСЖ ќе заработи 110 милиони евра

Вредноста на трансферот во ПСЖ на Лионел Меси, кој летово по две децении ги напушти редовите на Барселона, изнесува фантастични 110 милиони евра, објави денеска францускиот весник „Л Екип”.

Изнесувајќи ги финансиските детали од тригодишниот договор, весникот наведе дека Меси ќе заработува 30 милиони евра по сезона, плус дополнителни 10 милиони евра за лојалност за втората и третата сезона од неговиот престој во Париз.

Аргентинецот Меси ќе заработува исто колку и Нејмар, според новиот договор што Бразилецот го потпиша претходно оваа година, а повеќе од францускиот напаѓач Килијан Мбапе, кој засега одбива да го продолжи договорот со ПСЖ.

Дел од парите на Меси ќе му бидат исплатени во криптовалути.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Website https://animeheaven.pro: Watch Brothers Conflict animeheaven Episode 12 animeheaven bleach

AnimeBee: Sankarea: I, Too, Am... A Zombie... anime episode Full online free at https://animebee.to stream anime online

Watch Naruto Shippuden: Konoha Gakuen - Special Episode Full

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/kissanimemx

Plurk: https://www.plurk.com/KissAnimemx