January 21, 2022 21:01
Спорт

Меси на забавата по повод освоената седма „Златната топка“ не поканил само еден соиграч од ПСЖ

Аргентинецот Лионел Меси во понеделникот ја доби седмата „Златна топка“,а по тој повод  организираше забава во Париз со соиграчите од ПСЖ и нивните сопруги. Единствен кој не добил покана бил сонародникот на Меси, напаѓачот Мауро Икарди и неговата сопруга Ванда Нара.

Според аргентинскиот новинар Анхел Де Брито кој ја објави веста како причина за овој потег на Меси се додава дека не се во добри односи. Икарди изминатиов период често е дел од таблоидите поради љубовниот скандал и обидот да ја изневери Ванда Нара со аргентинската актерка Чина Суарез.

anime freaks website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak BANANA FISH

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 5

anime to watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Hunter x Hunter (2011)

animefreaktv Boruto: Naruto Next Generations (Dub)