June 22, 2021 19:55
Спорт

Меси има постигнато гол на 300 натпревари, најмногу во историјата на Ла Лига

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси го отвори резултатот на синоќешниот меч од шпанскиот шампионат со Селта (1:2).

Аргентинецот го одигра 300. натпревар во Ла Лига, на кој постигна барем еден гол. Ова е најдобриот резултат во историјата на натпреварувањето.

Второто место му припаѓа на поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Раул со 186 натпревари на кои се запишал во листата на стрелците.

KissAnime kissanime official site: Watch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

GoGoAnime cautious hero gogoanime: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 9