January 25, 2022 05:36
Спорт

Меси горд на рекордната седма „златна топка”

Фудбалерот на францускиот ПСЖ, Лионел Меси, рече дека е горд на освојувањето на рекордната седма „Златна топка”, по врачувањето на наградата за најдобар играч во 2021 година на синоќешната церемонија одржана во Париз, а во организација на „Франс фудбал“.

– Навистина сум горд што уште еднаш ја освоив „Златната топка” на „Франс фудбал”. Чувството да се освои оваа награда по седми пат е неверојатно. Сакам да им се заблагодарам на моето семејство, пријателите и на сите, кои насекаде ме следат и ме поддржуваат, бидејќи без нив ова немаше да го постигнам, изјави Меси.

– Не знам уште колку години ми преостануваат да играм фудбал, но се надевам дека ќе бидат уште многу, бидејќи многу се забавувам, додаде 34-годишниот Аргенинец.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

Naruto (Dub) Episode 218

anime heaven au Komi Can’t Communicate

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime

AnimeHeaven DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO