September 24, 2019 11:24
Хроника

Мерцедес удри пешак во Радишани

На 11.06.2019 година во 20.15 часот на улица „Радишанска“ во Скопје, патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од К.О.(23) од Скопје, удрило во пешакот В.Д.(74) од Скопје. В.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Нови вести

Во Скопје 10 сообраќајки, исклучени од сообраќај 32 возачи за брзо возење

Igor

Притворен полицец, барал 50 евра мито од Холанѓанец за сообраќаен прекршок

Igor

Лихвар од Прилеп зел комби за долг од 70.000 денари

Igor