Спорт

Мерцедес е подготвен за заминувањето на Хамилтон, Леклер ќе го замени

Луис Хамилтон е се поблиску до официјално завршување на кариерата, откако британскиот возач подолго време молчи на темата дали ќе остане уште една година дел од Формула 1 шампионатот. Британецот се нема појавено во јавноста по последната трка во Абу Даби, каде што на патеката „Јас Марина“ во последниот круг ја загуби битката со Макс Ферстапен, но извори блиски до него тврдат дека Луис е многу поблиску до пензионирање отколку до нов договор со Мерцедес.

Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, даде неколку изјави во коишто потенцираше дека ниту тие самите не знаат што ќе биде со нивниот прв возач. Доколку Хамилтон одлучи да си замине од Формула 1, Мерцедес имаат подготвено замена со ангажман на Шарл Леклер.

Младиот возач на Ферари е првиот пик за наследник на Луис доколку се реализираат најавите за пензионирање на сеумкратниот Ф-1 шампион, а негов тимски колега ќе му биде Џорџ Расел.

За очекување е Хамилтон во најскоро време да ги разреши дилеми и официјално да објави дали ќе му каже збогум на „летечкиот циркус“ или уште една година ќе се натпреварува во Формула 1.

anime websites. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

ani watch app Attack on Titan (Dub)

AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 32

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

ani watch me AniWatch Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

stream anime online AniWatch Hunter x Hunter (2011) (Dub)