January 24, 2022 21:38
Свет

Меркел: Тековните мерки се недоволни за да се скроти четвртиот бран на Ковид-19

Германската канцеларка Ангела Меркел  дека постојните мерки се недоволни за да се смири бруталниот четврти бран на пандемијатa на коронавирус.

Меркел истакна дека најновиот пораст на инфекции со Ковид-19 е полош од се што доживеа Германија досега и повика на построги ограничувања за да се помогне во спречување на ширењето на вирусот.

На денешната средба со претставници на нејзината Христијанско-демократска партија, Меркел истакнала дека ситуацијата е „многу драматична“ и предупредила дека болниците наскоро ќе бидат преоптоварени доколку четвртиот бран на вирусот не биде запрен, според лице запознаено со нејзините забелешки, пренесува Блумберг.

Таа рече дека многу граѓани се чини дека не ја разбираат сериозноста на ситуацијата и дека иако повеќе луѓе треба да се вакцинираат, тоа нема да биде доволно само по себе. Таа ги повика 16-те држави во Германија, кои во голема мера носат свои политики за ограничување на пандемијата, да ги заострат ограничувањата уште во текот на оваа недела.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

free anime AniWatch Attack on Titan Season 2 (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

BANANA FISH

AniWatch WONDER EGG PRIORITY

dubbed anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable