October 26, 2021 03:29
Свет

Меркел: Судско гонење на антисемитизмот е од витално значење за Германија

Германија мора да преземе решителна акција против антисемитизмот, со оглед на порастот на десничарските екстремистички злосторства, изјави канцеларката Ангела Меркел, јави ДПА.

„Загрижени сме дека антисемитизмот станува понезадржлив и отворен”, рече канцеларката која наскоро ќе ја напушти функцијата. Изјавата беше дадена на доделувањето на наградата за ученичка кампања против антисемитизмот.

Наградата беше доделена на групи деца од Лајпциг, Хале, Варбург, Касел и германското училиште Меделин во Колумбија.

TwistMoe: Mr. Osomatsu (Dub) anime episode 25 online free at https://twistmoe.net watch anime free

Tales of the Street Corner (https://aniwatch.pro/m/AplB) Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch Boku wa Sonzai Shiteinakatta 4anime Episode Full watch anime free

Master of Torque Episode Full

Wantedly: https://www.wantedly.com/id/animeflixnl

Vinhcuu dongnai: http://vinhcuu.dongnai.gov.vn/Lists/Hi%20p/DispForm.aspx?ID=6977