November 28, 2021 05:48
Балкан

Меркел на крајот од месецов во посета на Грција

За 29 октомври, според грчките медиуми, е договорена посетата на германската канцеларка Ангела Меркел на Атина, што ќе биде и проштално патување во Грција. Засега, нема официјална потврда за посета, а минатата седмица, грчкиот весник „Катимерини”, повикувајќи се на свои извори, пишуваше дека на Самитот во Словенија грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис имал тет-а-тет средба со Меркел и ѝ упатил покана, која германската канцеларка ја прифатила.

Весникот пишуваше дека посетата има и симболичен карактер бидејќи „мандатот на Меркел, на некој начин „беше во чекор” со грчката криза, бидејќи соработуваше со Караманлис, Папандреу, Пападимос, Пикраменос, Самарас и Ципрас, кои еден по друг ја напуштија власта”.

Портпаролот на грчката Влада Јанис Иконому, во понеделникот, одговарајќи на прашањето на дописничката на МИА од Атина, рече дека кога ќе постои нешто конкретно околу посетата на Меркел, ќе биде соопштено.

Website https://gogoanime.be: Watch Full Moon gogoanime Episode 52 gleipnir gogoanime

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee: Tenjouhen: Utsunomiko anime episode Full - Raw online free at https://animebee.to watch anime online

AnimeDao: Earwig and the Witch (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl death note animedao

Korekarasaki, Nando Anata to. (https://animepahe.cc/m/BrZQ) Episode Full