August 2, 2021 19:56
Свет

Меркел и Макрон на состанок во Берлин за европската политика и за пандемијата

Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон денеска ќе разговараат на работна вечера во Берлин за пандемијата на коронавирусот, економското закрепнување, мигрантите и односите со Турција и со Русија.

Макрон ќе биде првиот странски службеник што го посети Берлин од почетокот на годинава поради здравствената криза.

Како што е најавено и од Берлин и од Париз, прашањата за европската политика ќе бидат разгледани пред состанокот на Европскиот совет закажан за 24 и 25 јуни.

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. [email protected] (https://wcostream.cc/m/48J) Episode 12

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Durarara!! x2 Shou: My Heart Is in the Pattern of a Hot Pot (Dub) Episode Full

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Panyo Panyo Di Gi Charat (Dub) Episode 45 - 48

KissAnime Mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/edit/134232.page