October 26, 2021 00:07
Балкан

Меркел во проштална посета на Србија

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска попладне ќе допатува во Белград, каде ќе има средба со српскиот претседател Александар Вучиќ.

По посетата на Србија, Меркел ќе отпатува во Тирана, каде утре освен со албанскиот премиер ќе се сретне и со шефовите на владите на Северна Македонија, Босна и Херцеговина и Косово.

Во Белград, Меркел ќе има повеќе средби на кои се очекува да стане збор за билатералните односи и Берлинскиот процес, посебно за иницијативата Отворен Балкан. Исто така се очекува да стане збор и за дијалогот Белград-Приштина и ситуацијата во БиХ, посебно по именувањето на Кристијан Шмит за нов висок претставник на меѓународната заедница.

Website https://aniwatch.pro: Watch Mahou Gakuen Lunar! Aoi Ryuu no Himitsu aniwatch Episode Full dubbed anime

Diancie, Princess of the Diamond Domain Episode Full

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix free iwatobi swim club

Website https://animebee.to: Watch Strait Jacket (Dub) animebee Episode Full anime online

Camp-fire: https://camp-fire.jp/profile/gogoanimebe

Tapas: https://tapas.io/kissanimecontact