November 25, 2020 11:36
Магазин

Мелани Грифит се вклучи во кампањата за превенција на рак на дојка

Актерката Мелани Грифит сподели фотографии во розова долна облека наменета за промовирање на светскиот месец за борба против ракот на дојка, дел од меѓународна здравствена кампања за подигање на свесноста за оваа болест.

Мелани (63) седи преку када за фотографија што ја сподели на своите 513.000 следачи на Инстаграм во средата попладне.

„Носам класичен градник Classic Demi и килоти со висок струк“, напиша таа. Брендот соопшти дека дел од парите од продажбата на овие сетови долна облека ќе бидат наменети за програмата за подигање на свеста преку Фондацијата за истражување на рак на дојка.

Пред две години, Мелани призна дека и го отстраниле карциномното ткиво од носот со многу тешка операција.

Среќа – Мелани неодамна го прослави својот 63-ти роденден додека беше во карантин среде пандемија на Ковид-19.