January 25, 2022 05:27
Свет

Мексиканската војска заплени 1,6 тони кокаин

Мексиканската војска пресретнала два брода во близина на брегот на земјата со голема пратка кокаин во Пацификот, соопшти синоќа Министерството за морнарица.

При претресот на бродовите биле пронајдени вкупно 1,6 тони кокаин.

Седум мексикански државјани вмешани во шверцот на дрогата се приведени и предадени на обвинителството. Наскоро се очекуваат обвиненија. Според прелиминарните податоци, транспортот на кокаин го организирал еден од мексиканските нарко картели.

На почетокот на февруари, во близина на брегот на северозападниот дел на Синалоа, војската заплени брод со повеќе од 2,5 тони метамфетамин и повеќе од 100.000 таблети фентанил. Вкупната вредност на нелегалниот товар на црниот пазар била околу 90 милиони долари.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AniWatch Your Lie in April

english anime Tokyo Ghoul

anime to watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

anime sites WONDER EGG PRIORITY