Свет Спорт

Медиуми: Ѓоковиќ наводно уапсен

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, наводно, е уапсен само неколку часа откако ја добил жалбата од судот и беше ослободен.

И покрај тоа што судијата нареди тенискиот ас да биде ослободен од карантин министрите имаат моќ да го поништат ова и сепак да го депортираат, јавија британски медиуми.

„Властите во Австралија имаат дискреционо право да му ја укинат визата на Ѓоковиќ врз основа на ‘закани за јавното здравје’ и случајот може пак да се врати на суд”, јавија британски медиуми.

Судот во Мелбурн претходно ја поништи одлуката на сојузната влада на Австралија за депортација и укинување на визата за Новак Ѓоковиќ. Адвокатите на Ѓоковиќ поднесоа жалба на владината одлука, аргументирано ја образложија и потврдија дека најдобриот тенисер во светот има комплетна документација за медицинско изземање, поради што судијата Ентони Кели пресуди во негова корист. Одлучено е да му се платат трошоците и да му се вратат пасошот и сите лични документи. Судот посочи дека е „неразумна” одлуката на Владата да му ја укине визата за влез на, во моментот, најдобриот тенисер во светот.

anime heaven au. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Hunter x Hunter (2011) Episode 143

english dubbed anime AnimeHeaven Attack on Titan

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 8

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 10

AnimeHeaven Pokémon Journeys: The Series

tải go88