Спорт

Медведев по триумфот врз Кирјос: Дел од фановите на Австралија опен имаат ниска интелигенција

Светскиот рекет број 1, Данил Медведев немаше големи симпатии кон дел од публиката во Мелбурн откако го победи домашниот фаворит Ник Кирјос, откако прво им порача да покажат „малку респект“, а потоа во интервју посочи дека имало дел од публиката „со ниска интелигенција“.

Русинот остана смирен под притисок за победа во четири сета, а потоа во разговор со двократниот шампион од Австралија, Џим Куриер беше запрашан како успеа да остане концентриран.

„Тоа е единствениот избор кога те свиркаат помеѓу првиот и вториот сервис, не е лесно, мораш само да останеш смирен и да победиш“, изјави Русинот, предизвикувајќи голем број на свирежи од публиката. Куриер се обиде да објасни дека бучавата можеби од извиците „Сиу“ во стилот на Кристијано Роналдо (што стана хит оваа сезона), но Медведев продолжи: „Момци, не можам да го слушнам. Покажате малку респект за Џим Куриер. Тој победи двапати тука. Ако почитувате некого, тогаш почитувајте го него“.

25-годишниот Русин потоа напиша „Сиууу“ на камерата по крајот на мечот, а во следното интервју со „Јуроспрт“ отиде подалеку.

„Нормално е такво нешто, посебно кога не играш само против домашен фаворит, туку против Ник. Имам брејк на втор сервис и луѓето веќе се радуваат како да си направил двојна сервис грешка. Разочарувачки е, знам дека не го прават сите тоа, туку тие со ниска интелигенција“, додаде Медведев.

https://twitter.com/Eurosport_UK/status/1484127077678915589?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1484127077678915589%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fmakfax.com.mk%2Fsport%2Fmedvedev-udri-i-po-fanovite-na-avstralija-open-imaat-niska-inteligencija%2F

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

free anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

GoGoAnime The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

gogoanimeio Hunter x Hunter (2011)

gogoanime pro Bleach (Dub)

dubbed anime Mieruko-chan