June 25, 2022 22:14
Свет

Медведев: Нема да дозволиме трета светска војна, но ќе одговориме на нападот

Русија нема да дозволи избувнување на Третата светска војна, но може да одговори веднаш и „супер силно“ во случај да биде нападната, изјави заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев.

Медведев вчера на Телеграм, по посетата на нуклеарниот центар во Саров, рече дека рускиот нуклеарен штит се состои од арсенал на најмодерни и најсигурни оружја што ги „ладат амбициите на оние кои се подготвени сами или со некого да ја започнат Третата светска војна, објави ТАС С.

Во случај на напад на Русија, ќе се обезбеди супер силен одговор.

go88 không rút được tiền go88 cho ios Link vào Go88 Cách tải tài xỉu Go88 Game tỷ lệ thắng cao

sunwin đánh trực tiếp sunwin đánh trực tiếp SunWin - Game đổi thưởng hấp dẫn uy tín hàng đầu