June 28, 2022 01:49
Свет

Медведев: Нема да дозволиме трета светска војна, но ќе одговориме на нападот

Русија нема да дозволи избувнување на Третата светска војна, но може да одговори веднаш и „супер силно“ во случај да биде нападната, изјави заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев.

Мдведев вчера на Телеграм, по посетата на нуклеарниот центар во Саров, рече дека рускиот нуклеарен штит се состои од арсенал на најмодерни и најсигурни оружја што ги „ладат амбициите на оние кои се подготвени сами или со некого да ја започнат Третата светска војна, објави ТАС С.

Во случај на напад на Русија, ќе се обезбеди супер силен одговор.

go88 nạp tiền lâu game bài go88 win go88 quay hu

sunwin là gì