November 16, 2019 01:06
Uncategorized Хроника

МВР со детали за инцидентот во Волино: Осумина приведени, тројца во бегство

МВР со детали за вчерашниот инцидент во охридското село Волино во кој учествуваа повеќе лиц, меѓу кои и фудбалери на локалниот фудбалски клуб.

На 08.09.2019 во село Волино-Дебрца на фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК „Сатеска“ од Волино и ФК „Црно буки“ од Битола околу 17 часот поради незадоволство од одлука на судиите, З.Т. (47) од селото влегол на теренот да ги нападне.

-Полициски службеници интервенирале и при превземање на мерки за приведување на З.Т.. тој пружил отпор. Полицајците при приведувањето на игралиштето и потоа и при транспорт на приведениот биле попречувани од Т.Н.(50), К. Н. (21) , С.Б. (37), Д.С. (24) , Б.А. (36) , Н.С. (27)  и М.А. (59), сите од Волино, кои се приведени во ПС Охрид. Во попречувањето учествувале и Г.Д., А.В. и Ѓ.И. за кои се преземаат мерки за пронаоѓање. Известен е јавен обвинител и против лицата ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, велат од МВР.

Нови вести

Кривична за битолски хирург чија пациентка почина од внатрешно крварење

Igor

Се запали автобус на ЈСП во Кисела Вода

Igor

Манчестер сити може да биде исфрлен од ЛШ

Igor