December 12, 2019 20:07
Хроника

МВР потврди дека двајца се приведени

Од МВР вечерва потврдија дека приведени се две лица поврзани со пукањето во Александар Палас, но повеќе детали не откриваат.

Велат дека во тек е опсежна полициска операција.

-Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во А. Палас. Проведени се две лица кои се поврзани со овој настан и со кои се обавуваат истражни разговори. Со оглед на тоа дека станува збор за опсежна полициска операција која е во тек, во овој момент детали нема да бидат соопштени, велат од МВР.

Нови вести

ОJO Гостивар проверува дали самоубиство на 13-годишна девојка е поврзано со секта

Igor

Одрони на патот Скопје – Велес, сообраќајот по една коловозна лента

Igor

Скопјанец фатен со комби со 30 мигранти кај Василево

Igor