October 20, 2020 22:45
Хроника

МВР на скопската обиколница ги лови дивите тркачи

МВР попладнево и вечерва спроведува акција за санкционирање на диви тркачи кои организирале договорени трки на Скопската обиколница.

Како што информираат од МВР, повеќе мотори се одземени, а лицата кои ги управувале се приведени. Акцијата е во тек.

Повеќе детали од МВР најавуваат за утре.