June 28, 2022 15:19
Спорт

Мбапе со хет-трик го прослави останувањето во ПСЖ до 2025 година

Килијан Мбапе ги разреши сите дилеми, потпиша договор со ПСЖ до 2025 година, со стил го прослави продолжувањето на соработката, запиша хет-трик против Мец.

Шампионот одигра сериозно и со пет гола ги почести навивачите во последното коло. Мбапе постигна три гола, убав лоб реализира Нејмар, а Ди Марија во вториот дел го дотолчи ривалот.

Францускиот репрезентативец,  е во ПСЖ од 2017 година, а дојде од Монако,  на 216 мечеви во сите натпреварувања запиша 168 гола и 87 асистенции.

 

hotline go88 go88 ông thần tài go88 b52

https://tai.sunwin.gg/