August 5, 2021 04:16
Спорт

Мбапе, Роналдо, Бензема се главните ѕвезди на ЕП

За разлика од Европското првенство 2016 и Светското првенство 2018, на ЕВРО 2020 ќе учествуваат сите репрезентации кои уживаат висок рејтинг. Затоа, Европското првенство 2020 година речиси и да не изгуби големи фудбалски ѕвезди, се разбира, со исклучок на повредените.

Франција, Белгија, Шпанија, Германија, Англија, Италија, Холандија, Португалија – сите фаворити во бизнисот и во составот на секоја од овие репрезентации имаат играчи чија игра предизвикува интерес кај навивачите.

Сепак се издвојуваат три имиња кои може да се наречат суперѕвезди. Тоа се Килијан Мбапе и Карим Бензема од Франција и секако Кристијано Роналдо од Португалија.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. ARP Backstage Pass Special (https://gogoanime.be/m/nEXg) Episode Full

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free. Occult Academy Specials Episode 5

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. Shadow Skill: Eigi (Dub) Episode 26

KissAnime Pbase: https://pbase.com/kissanimemx/profile