July 26, 2021 03:41
Спорт

Мбапе најскап фудбалер на светот

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе е прогласен за најскап фудбалер на светот од страна на „Трансфермаркт”.

Вредноста на трансферот на Французинот се проценува на 160 милиони евра.

На второто место се најде напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд со 130 милиони, додека членот Тотенхем Хари Кејн ја заокружи првата тројка вредност на евентуален негов трансфер од 120 милиони евра.

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси е на делба од 17. до 22. место, неговиот трансфер се проценува на 80 милиони евра, а напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо од 95-115. место – 45 милиони евра.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Yuu☆Yuu☆Hakusho: Two Shots/Noru ka Soru ka Episode Full

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. Level E (Dub) (https://animefreak.ws/m/9XmL) Episode 13

Watch anime online for free at KissAnime kissanimedub. Little Busters! EX Episode 8

KissAnime Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14673222