October 26, 2021 01:54
Спорт

Мајк Џејмс се пресели од Бруклин во Монако

Американскиот кошаркар Мајк Џејмс по една сезона мината во НБА лигата се враќа на европскиот континент, откако се согласи на трансфер од Бруклин во Монако.

Џејмс ќе се обиде да му помогне на францускиот тим во дебитантската сезона во Евролигата во која Американецот беше меѓу најдобрите кошаркари изминати години.

Минатата сезона Џејмс кратко престојуваше во редовите на Бруклин и зад себе во НБА лигата остави статистика од 7.7 поени и 4.2 асистенции по натпревар.

– Мојата цел е Монако да победи во што е можно повеќе натпревари во Еролигата. Сакам да бидеме конкурентни, иако сме аутсајдери во ова елитно опкружување, изјави 31-годишниот Џејмс.

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Watch WorldEnd: What do you do at the end of the world? Are you busy? Will you save us? Episode 12

Watch anime online for free at AnimeFreak animefreak boku no hero

AnimeBee: Vexille (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to watch anime online

Cycling74: https://cycling74.com/author/60c318dba87778412f9aea11

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/animefreakws