November 27, 2021 03:27
Магазин

Мајкл Џеј Фокс настапи заедно со Стинг на хуманитарна гала

Мајкл Џеј Фокс излезе на сцената за да настапи заедно со рок легендата Стинг на галата за собирање средства за истражување на Паркинсонова болест во Њујорк во саботата.

60-годишниот актер беше на сцената со музичката икона (70) на неговиот настан за прибирање средства, A Funny Thing Happened on the Way to Cure Parkinson, што се одржа во салата „Фредерик П. Роуз“ во центарот „Линколн“.

Настанот го водеше Денис Лири, а настапи и Бред Пејсли. Други значајни имиња меѓу присутните беа режисерот Спајк Ли, актерките Џулијан Мур и Џулијана Маргулис, и НБА ѕвездата Блејк Грифин.

Ѕвездата на „Враќање во иднината“, на кого му беше дијагностицирана Паркинсонова болест во 1991 година, собра повеќе од 1 милијарда долари за истражување на Паркинсон преку неговата добротворна организација во повеќе од 20 години постоење.

Golgo 13: The Professional Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Bihada Ichizoku animeflv Episode 12 stream anime online

Watch anime online for free at Animepahe watch anime dub

Watch Yankee-kun na Yamada-kun to Megane-chan to Majo Episode Full

AnimeKisa: McDull, Kung Fu Kindergarten anime episode Full online free at https://animekisa.in anime online