January 25, 2021 08:32
Магазин

Мајкл Џексон и Фреди Меркјури снимиле балада која не била објавена 30 години

Mr. Bad Guy беше објавенa во 1985 година, но верзијата на песната вклучена во албумот на „Квин“ не е верзијата што Фреди ја снимил со Џексон, пишува „Дејли експрес“.

Џексон и Фреди ја снимиле песната како дует, како и две други песни – State of Shock и Victory.

По смртта на Џексон во јуни 2009 година, Брајан Меј и останатите членови на „Квин“ работеа со наследниците на Џексон за да ги објават овие песни, пренесува британскиот весник

Првичниот план на бендот беше да го издадат дуетот на Џексон-Фреди во 2012 година на компилацискиот албум Queen Forever.

Меѓутоа, Меј имал големи проблеми кога соработувал со компанијата на Џексон, и едвај успеал да ја објави песната две години подоцна, во 2014 година – 33 години откако првично била снимена.

Kaguya-sama: Love is War (https://animeheaven.pro/m/kE2W) Episode 12 at AnimeHeaven animehaven

Watch DARLING in the FRANXX Episode 11 (https://animefreak.ws/m/RwxW/ep-11) at website https://animefreak.ws animefreak boku no hero