January 24, 2022 20:32
Магазин

Мајкл Китон се враќа како негативец во „Спајдермен“

Уште еден негативец се враќа во продолжението на „Спајдермен“и тоа не е никој друг туку Мршојадецот. Ликот последен пат беше виден во „Спајдермен: Враќање дома“ (Spider-Man: Homecoming) и ќе се појави во претстојниот „Морбиус“.

Во интервју кај „Џими Кимел лајф“, Мајкл Китон откри дека следните неколку дена ќе снима како негативец. „Нешто како Мршојадецот “, навести тој. Иако не наведе кој филм го снима, фановите нагаѓаат дека тоа би можело да биде „Морбиус“, најновиот во сагата за суперхеројот човек-пајак, или некоја завршна сцена за „Спајдермен: Далеку од дома“ (Spider-Man: No Way Home), чија премиера е закажана за 17 декември.

„Морбиус“ ја пренесува приказната за биохемичар кој се обидува да ја излекува својата ретка болест со експериментални лекови, комбинира терапии со вампирски лилјаци. Резултатите од лекувањето се очекувано катастрофални и доктор Морибус се претвора во жив вампир со натчовечка сила и можност за самоизлекување.

Оскаровецот Џаред Лејто го потретира мистериозниот антихерој Мајклс Морбиус, еден од најконфликтните и најубедливите ликови на „Марвел“. Филмот доаѓа на големото платно следната година.

anime websites. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AnimeDao Dragon Ball Z (Dub) Episode 290

online anime AnimeDao Horimiya

AnimeDao To Your Eternity Episode 12

free anime online AnimeDao The Rising of the Shield Hero (Dub)