September 18, 2021 14:41
Магазин

Мајкл Б. Џордан како „Црниот супермен”

Втор проект за „Црниот супермен” ќе биде во фаза на продукција на „Ворнер брос”, со Мајкл Б. Џордан кој работи на тоа за „ХБО Maкс”. Се работи за мини-серија.

Верзијата на Џордан би се сосредоточила на верзијата во која Супермен е црнец, по име Вал-Зод, кој исто така потекнува од планетата Криптон, но од различен универзум. Исто како и оригиналниот стрип-суперхерој, по смртта на неговите родители тој е испратен на Земјата и ја презема наметката на Супермен.

„ХБО макс” има и други проекти засновани на „ДЦ комикс” меѓу кои има и одгранок-продолженија на „Одредот на отпишаните” и „Бетмен”, како и серијата „Зелениот фенер”. Освен тоа, компанијата ги презеде и сериите „Титани”, „Харли Квин” и „Патрола на проколнатите”.

TwistMoe: Hunter x Hunter Movie 2: The Last Mission (Dub) anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime websites

Watch A Whisker Away Episode Full

AniWatch: GG Bond Season 2: Martial Arts on the Olympics anime episode 20 online free at https://aniwatch.pro anime sites

Animepahe: Girls Bravo: Second Season (Dub) anime episode 13 online free at https://animepahe.cc watch animes

T: https://t.me/s/animeflixnl

Bonanza: https://www.bonanza.com/users/49369446/profile