October 26, 2021 01:50
Магазин

Мајката и најмладиот од браќата Адетокумбо добија грчко државјанство

Кошаркарот на Милвоки бакс, Јанис Адетокумбо објави дека неговата мајка Вероника и најмладиот негов брат Алекс добиле грчко државјанство.

– Отсекогаш сме се чувствувале како Грци, но сега добивме официјална потврда и сме многу среќни поради тоа. Алекс и мајка ми сега се државјани на Грција, изјави Јанис. Родителите на двократниот МВП во НБА-лигата се имигранти од Нигерија. Самиот Јанис е роден во Атина. Во резиденцијата на грчкиот премиер Киријакос Мицотакис се одржа специјална церемонија во чест на Вероника и Алекс.

Адетокумбо минатата сезона го предводеше Милвоки до шампионскиот трофеј во најсилната кошаркарска лига на светот.

AnimeKisa: Piercing I anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime free

4Anime: Sorcerous Stabber Orphen anime episode 13 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation season 2

AnimeTV: ARP Backstage Pass anime episode 10 online free at https://animetv.cc sword art online anime tv

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

Inprnt: https://www.inprnt.com/profile/animeflixnl/

Nccal gov: https://www.nccal.gov.kw/boards/topic/1470/wwwvulnwebcom/page/77#8155