December 10, 2019 19:43
Магазин

Мачка задуши деветмесечно бебе во Украина

Во Виницката област, Украина, мачка задуши деветмесечно девојче, соопшти локалната полиција.

Според порталот „Винбазар“, мајката на девојчето го оставила своето дете да спие во лулка во дворот на нејзиниот дом и отишла да врши домашни работи. Кога се вратила, жената ја открила мачката како лежи на бебето.

Судските докази покажаа дека детето се задушило, не биле откриени други повреди на телото.

Полицијата поведе кривична постапка.

Нови вести

Шарлиз Терон: Годинава ниту една жена режисер не е номинирана за Златен глобус

Igor

Пожарот во Нотр Дам најкоментиран настан на Твитер во 2019 година

Igor

Гугл мапс ќе го бележи нивото на улично осветлување

Igor