January 16, 2022 19:37
Свет

Мачка ги спасила животите на тројца станари во САД

Животите на тројца жители на американскиот град Сиракјус ги спасила мачка, која ги разбудила откако избил пожар во зградата.

Пожарот избувнал во саботата наутро по локално време, на првиот кат од зграда во сојузната државата Њујорк.

Според пожарникарите, мачката ги разбудила станарите.

Тие потоа биле евакуирани, пренесуваат локалните медиуми.

Кога противпожарната бригада пристигнала на местото, пожарот го изгаснала за околу 20 минути, пренесе агенцијата АП.

Двата ката од зградата во градот Сиракјус биле евакуирани, иако пожарот го зафатил само првиот кат.

watch anime dub. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Pokémon Journeys: The Series Episode 84

AniWatch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 20

Redo of Healer Episode 12

animes online The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 17