October 22, 2021 07:42
Спорт

Мацари нов тренер на Каљари

Валтер Мацари од денес и официјално стана нов тренер на Каљари.

Педесет и деветгодишниот италијански фудбалски стручњак потпиша договор со клубот до крајот на јуни 2024 година.

Претходниот предводник на Каљари беше Леонардо Семпличи, кого управата на клубот го отпушти вчера.

Тимот е рангиран на 17. место на табелата во Италијанското првенство со само еден бод по три кола.

Последното работно место на Мацари беше Торино. Тренерот ја прекина соработката со клубот по заеднички договор во февруари 2020 година.

Watch Soukihei MD Geist Episode Full

AnimeFreak: TWOCAR anime episode 12 online free at https://animefreak.ws anime freaks website

TwistMoe: Peace Maker Kurogane anime episode 24 online free at https://twistmoe.net english dubbed anime

Website https://animeflix.nl: Watch Hyouga Senshi Gaislugger animeflix Episode 2 anime websites

Ignitiondeck: https://ignitiondeck.com/id/dashboard/?backer_profile=100541

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/On91yXQyAB2aqsUtpP9QyGeG4hYerFOT0Ro9jsBr-ws/