January 27, 2022 06:51
Спорт

Матеус: Не ја отпишувајте Македонија предвреме

Едно од најголемите имиња во германскиот фудбал Лотар Матеус, кој ја извлече Македонија во последната и најтешка група Ц од разигрувањето во евро-зоната за мундијалски пласман идната година во Катар, каде ќе игра со актуелниот европски првак Италија, а другата полифинална двојка е Португалија – Турција по ждрепката порача:

-Каква група Ц, секако – најтешката група! Една Италија и Португалија нема да ги гледаме во Катар. Ќе биде навистина интересно на овие два меча, а не ја отпишувајте Македонија предвреме. Мислам дека Македонија ќе игра добар фудбал со Италија. Мислам дека сите видовме дека во овие квалификации Македонија ја победи Германија, рече Матеус.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Black Clover Episode 162

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 10

AnimeFreak Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

anime website Attack on Titan Season 2

animefreaktv AnimeFreak Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway