November 27, 2021 04:22
Магазин

Маск: Тесла го прекина тестирањето на новиот автопилот

 Американскиот производител на електрични возила „Тесла” го прекина тестирањето на подобрената верзија на својот автопилот поради технички проблеми кои се појавија со него, изјави основачот на компанијата, Илон Маск.

„Забележавме некои проблеми со верзијата 10.3, така што привремено се враќаме на верзијата 10.2″, напиша тој на Твитер.

Маск неодамна изјави дека службата за контрола на квалитетот открила проблеми со брзината на системот при вртење налево. Првата верзија на „Advanced Driver Assistance System” (АДАС) беше претставена од „Тесла” во 2014 година, кога беа објавени плановите за највисокото, петто ниво на автоматизација и самоуправување, каде што автомобилот може да вози без возач во сите услови на патот. Оваа технологија е инсталирана само на неколку илјади електрични возила, од кои повеќето се обезбедени за вработените во компанијата.

Website https://animefreak.ws: Watch Brain Powerd animefreak Episode 26 watch anime

Stellar Transformation Episode 12

Website https://animeflv.uk: Watch Urusei Yatsura Movie 1: Only You (Dub) animeflv Episode Full watch anime free

Website https://4anime.biz: Watch Karin: Chibi Vampire (Dub) 4anime Episode 24 hotarubi no mori e 4anime

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro