September 25, 2021 05:02
Македонија

Мартин Попов ќе биде заменик шеф на Централниот изборен штаб на СДСМ

Организациониот секретар на СДСМ, Мартин Попов, ќе биде заменик шеф на Централниот изборен штаб на СДСМ за претстојните локални избори, информираше денеска на брифинг со уредници, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Николовски истакна дека наскоро ќе започне и формирањето на Изборни штабови со секоја општинска органзиација на СДСМ, која инаку е единствена партија која има свои ограноци во сите 80 општини низ државата.

Николовски покрај другото информираше дека партијата е подготвена за избори, дека секојдневно заедно со граѓаните ја формира најдобрата понуда за секоја општина, дека СДСМ е фаворит на оретстојните локални избори и тоа го покажуваат и анкетите, но и огромниот интерес со 562 кандидати за градоначалници и 4.530 кандидати за советници.

Watch Noein: to your other self Episode 24

Spider Riders Episode 26

Watch anime online for free at AnimeTV www2 anime tv

Website https://animeflix.nl: Watch Bungou Stray Dogs 3rd Season (Dub) animeflix Episode 12 animeflix a silent voice

Gitlab: https://gitlab.com/gogoanimebe

Gogoanimelol xtgem: http://gogoanimelol.xtgem.com/