January 16, 2021 05:51
Спорт

Мартинез одби да се пресели во Челзи

Напаѓачот Лаутаро Мартинез можеше да го напушти италјанскиот фудбалски калчолигаш Интер во последниот преоден рок.

Според „Туто Меркато Веб”, 23-годишниот Аргентинец одбил да се пресели во Челзи бидејќи сметал на трансфер во Реал Мадрид или Барселона.

Оваа сезона Мартинез постигна три гола и направи една асистенција на три натпревари во италијанскиот шампионат.